Shimano XT FH-M8000 tylna piasta, Center Lock, 32 otwory, szybkozamykacz, bębenek Shimano HG
Piasta tylna Shimano XT FH-M8000, CenterLock, 32 otwory
|
Do montażu kaset dla 10/11 rzędów z bębenkiem z szybkim sprzęgłem
|
|
Ulepszone uszczelnienie piasty dla długiej żywotności
|
|
Klasyczna konstrukcja piasty z konusami dla łatwej regulacji i serwisu
|
|
Polerowane bieżnie kulek na stożkach i piastach dla płynnej pracy i niskiego oporu toczenia
|
|
Lekki zacisk ze stopu aluminium (dźwignia)
|
| Kolor | czarny |
| Położenie | Tylne |
| Liczba otworów | 32 |
| Rodzaj osi | szybkozamykacz |
| Bębenek | Shimano HG |
| Mocowanie tarczy hamulcowej | Center Lock (CL) |
| Liczba biegów | 8, 9, 10, 11 |
| Waga | 328 g |
| Typ | MTB |
| Materiał | aluminium |
| Kompatybilność | Centerlock |
| Montaż | Szybkozamykacz |
| ID produktu | 10693 |
Dobrý deň, bude mi pasovať tento náboj na bicykel
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/cannondale-trail-29-5-horsky-bicykel-blk-model-2019.html
Ak nie, aký náboj bude sediet na zadne koleso? Poprípade viete mi spraviť aj nove zadne koleso?
Dobrý deň,
Náboj bude sedieť ale bude potrebné kúpiť aj kotúč s uchytením na Centerlock. Koleso Vám vieme vypliesť za servisný poplatok 20 EUR. Ak máte záujem, objednajte požadované diely - náboje, niple, pásku do ráfika a ráfik a do poznámky k objednávke napíšte že chcete vypliesť koleso a napíšte aj aké špice budete chcieť použiť (ich dĺžku vypočítame).
Je prosím aj iná verzia na uchytenie kotúča na 6 dier ?
Dobrý deň,
6 dierová verzia sa nevyrába.
Dobry den,
1) chcem sa spytat ci sa da tento naboj pouzit ako nahrada za FH-RM33
2) dal by sa pouzit aj tento? https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-naboj-zadny-slx-m7000-32d-9-10-11-k-cierny-center-lock.html
vdaka
Dobrý deň,
Pokiaľ máte 32 dierovú verziu tak bude sedieť a taktiež bude sedieť aj SLX M7000
Dobry den.
Potrebujem vymenit tento zadny naboj -
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-xt-fh-m785-cl-zadny-naboj-40201.html
a uz nie je v ponuke.
Je tato 8000ka rozmerovo uplne kompatibilna a teda pouzitelna?
Vdaka za info.
Dobrý deň,
bude mi pasovať na tento náboj kazeta: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-alivio-deore-cs-hg400-9-rychlostna-kazeta-7191.html ? Ďakujem za odpoved.
Dobrý deň,
Áno bude sedieť.
Zdravím,
prosím Vás, aky je rozdiel medzi nábojom :
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-xt-fh-m8000-cl-zadny-naboj-32-dier.html
a https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-xt-fh-m756-naboj-zadny-disc-intl.html?gclid=CjwKCAiA_eb-BRB2EiwAGBnXXp0iaq7lEJBYTHR0Y5USj_WmdrmRLUywjDhAWZKliAl6Jlnno-x5NhoC2CwQAvD_BwE
? Myslím materiálne či technologicky, alebo len úchyt na kotúčové brzdy?
Dakujem za odpoved!
Dobrý deň,
FH-M756 je náboj zo starej sady XT ktorá sa už dlho nevyrába a FH-M8000 je náboj z aktuálnejšej aj keď tiež už neaktuálnej sady XT. Rozdiel je v uchytení kotúča ale prepdokladáme že aj v konštrukčnom spracovaní a materiáloch. Čo sa týka funkčnosti tak v podstate ak si odmyslíme uchytenie kotúča tak náboje sú navzájom nahraditeľné.
Dobry den mam kolesa Shimano WH MT35 29palcove, chcel by som vymenit naboje za vyssiu radu idealne Shimano XT , avsak ja mam na zadnom naboji 28 dier a mam kazetu 11sp, co som nasiel u vas v ponuke tak Shimano XT naboj s 28 dierami len na 12sp. kazetu. Vedeli by ste mi poradit nejaku alternativu na lepsej urovni ako mam sucastny naboj. Dakujem
Dobrý deň,
Aktuálne 28 dierový pre rýchloupinák vieme ponúknuť len https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/zadny-naboj-force-team-lite-disc-28d-12x142-mm-cierny.html ale treba k nemu adaptér na rychloupinák https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/rychloupinaky-a-pevne-osky/force-adapter-zadneho-naboja-team-pre-klasicky-ru.html
Dobry den,
zvazujem u Vas zakupenie zadneho naboja Shimano XT FH-M8000 CL. Chcem sa s Vami poradit / informovat, ak mam povodu kazetu na 10 pastorkov (Sun Ringle Radium MA) so sirkou samotneho naboja 135mm a s presahmi osky 5mm na kazdej strane, cize spolu 145mm, bude mi zadny naboj (Shimano XT FH-M8000 CL) pasovat do mojho MTB?
Dakujem.
Dobrý deň,
Náboj a kotúč Vám budú sedieť.
Dobrý deň.
Mám u vás objednané náboje Shimano XT-FH-8000-CL-32H a XT-M-8000-CL-32H.
Bicykel CTM STARK 4.0.
Predná oska 9mm x 100
Zadná oska 10mm x 150
Kazeta bude SHIMANO CS HG-500/10
Bude mi to pasovať do vidlice a rámu ?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Dobrý deň,
Pokiaľ máte objednané verzie na rýchloupináky (objednávku na náboje z Vášho konta neevidujeme), tak budú sedieť.
Dobrý deň pasoval by tento náboj na Ghost kato 5 2017? Predom ďakujem za odpoveď. https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/hardtail/bike/kato-5-al/
Dobrý deň,
Výrobca nešpecifikuje počet dier, ak ich bude 32 tak tento náboj Vám bude sedieť.
Caute , mal by som len taku otazku ohladom kónusu na biku . Jazdili sme a samo od seba sa mi povolil tak sme ho len rukou dotiahli a jazdilo sa zas fajn . No stale po takom drsnejsom terene sa zas uvolni . Neviete v com je problem ?
Dobrý deň,
odporúčame kónusy vyservisovať, premazať a opätovne dotiahnuť, priebežné doťahovanie a kontrolovanie je pri kónusoch už štandardom, avšak určite by nemalo byť po "každej" jazde potrebné. Želám veľa zdaru pri servisovaní, ak by ste si nevedeli rady, tak sa neváhajte obrátiť na naše servisné služby - https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/servis.html.
Dobrý deň,
práve že tam je problém, jedná sa o bike Scott Scale 980 - 2019 - a pôvodný náboj má rozmer - FH-MT200-B - 5x 141 mm.
Tento náboj má OLD 135 mm - dalo by sa to nejako vyriešiť?
Ďakujem
Dobrý deň,
pokiaľ je pôvodný náboj v rozmere boost, tak to sedieť nebude. Riešenie je použiť náboj v šírke 141 mm.
Dobrý deň.
Potrebujem vymeniť môj starý zadný náboj (resp. iba orech) Shimano Deore XT FH-M750. Môžem použiť tento náboj ?
Ak nie, ktorý náboj (resp. orech) by ste odporučili ?
Ďakujem.
Dobrý deň,
Preverujeme u dodávateľa či je možné ešte zohnať orech pre Vás náboj, budeme Vás informovať.
Dobrý deň,
Orech pre Váš náboj už nie je možné zohnať. Ako náhradu za aktuálny náboj môžete teoreticky použiť aj tento ale tento náboj je pre kotúčové brzdy. Klasický pre ráfikové brzdy bude sedieť napr.:
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-klasicke/shimano-deore-fh-t610-zadny-naboj-32-dier.html
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-klasicke/novatec-f162sb-zadny-naboj-cierny-n-logo.html
dobry den,
Vy ste len obchod alebo aj servis? ked si kupim naboj a rafik a spice u vas, viete mi to aj vypliect, nastavit vycentrovat a poslat kurierom - ponukate take sluzby? dakujem
Dobrý deň,
ponúkame samozrejme aj servisné služby - viď. https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/servis.html. Takže áno, všetko sa dá Kľudne si viete do košíka hodiť ráfik s nábojom + špice a niple podľa Vášho výberu (nevadí, ak zvolíte zlú dĺžku špíc, ide len o ich typ aby vedeli v servise kolegovia akými špicami majú vypletať, samozrejme koleso bude vypletené materiálom vhodného rozmeru). Do poznámky k objednávke potom napíšte, že máte záujem aj o vypletenie kolesa a až potom o odoslanie balíka k Vám. Vo faktúre Vám potom bude dorátaná suma za servis (viď. servisný cenník úkonov).
V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
Dobry den, dal by sa tento nahradit povodnym Shimano FH-MT200-B?
Je na nom Sram eagle nx 12p.
Alebo by ste mi vedeli poradit nejaky iny?
Dakujem vopred za pdpoved
Dobrý deň,
áno bude Vám pasovať.
Dobry den. Potreboval by som zadny naboj na malu osku presne 32 dier ale tu je pisane na 11 kazetu ja potrebujem na sram 12 ku. Viete mi nieco odporucit? Dakujem
Mam scott spark 2020 a su tam syncross naboje a mala oska asi 5ka orech je sram 12.
Dobrý deň,
Aktuálne máte Sram XD orech s XG kazetou alebo štandardný orech na ktorom je kazeta https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/sram-nx-eagle-pg-1230-kazeta-11-50z.html ? Pokiaľ to je druhá možnosť, tj. kazeta PG-1230 tak tento náboj môžete použiť a kazeta bude na orech sedieť.
Dakujem. kazetu mam este ok mam sx sram. Len potrebujem zadny naboj a rad by som od shimana len tam mam malu osku v zadu 5 mm.
Dakujem asi som to zle pochopil. 😊 okej uz to chapem dakujem
Zdravim rozobral som tento naboj z dovodu vole a zistil,ze jedna prachovka(gufero) alebo ako to nazvat je zodrata.Neviem to nikde najst ako nahradny diel.
Dobry den,
viete nam prosim vyznacit o ktory konkretne diel by ste mali zaujem - https://dassets.shimano.com/content/dam/global/cg1SHICCycling/final/ev/ev/EV-FH-M8000-3866.pdf?
Dakujeme!
Zdravim dakujem za odpoved no na tom obrazku ten diel neni.
Dobrý deň. Je náboj rozmerovo totožný s nábojom Shimano FH-TX505? ( rovnaká dĺžka špicov je pri oboch nábojoch s rovnakým ráfom?)
Ďakujem.
Dobry den,
zial nie, odlisne su priemery prirub - FC-M8000 ma priemer lavej priruby 52.8 mm, pravej 53.8 mm, FC-TX505 ma obe priruby rovnakeho priemeru 53.8 mm, odlisny je taktiey aj ich offset (o 0.3mm) - je tak mozne, ze na lavu stranu budete potrebovat radovo zrejme o 2 mm dlhsie spice.
Dobry den, prosim Vas o radu co vybrat: XT FH M8000 - je lahsi, alebo Novatec D042SB. Pre jazdu v kazdom pocasi, dazdi, snehu a soli. Dakujem.
Dobry den prajem,
v oboch pripadoch sa jedna o spolahlivu volbu - niekto preferuje skor naboje s preimyselnymi loziskami, kvoli pripadne lahsej a rychlejsej vymene loziska (prip. moznosti zvolit neskor loziska s kvalitnejsim utesnenim, prip. keramicke loziska s nizsim valiovym odporom), t.j. naboj od Novatecu.
Akým klúčom sa dá zdemontovať orech z tohto náboja? Môj náboj je s rychloupinakom. Máte taký v ponuke? Ak áno pridajte link prosím. Ďakujem.
Dobrý deň,
Na demontáž orecha je potrebný 17 mm kónusový kľúč a 5mm a 14 mm imbus a posielame linky:
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/naradie/konusove-kluce/force-konusovy-kluc-17-mm-p100866.html
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/naradie/imbusove-a-torx-kluce/super-b-sada-imbusovych-klucov-4-ks-p190890.html
14 mm imbus ale momentálne nemáme v ponuke no dá sa bez problémov zohnať v železiarstve.
Návod na demontáž nájdete v návode na stránke 25-27 https://si.shimano.com/en/pdfs/dm/HB0002/DM-HB0002-15-ENG.pdf
možem náboj Shimano náboj zadný Alivio MT400 32d. 142x12mm oska Center Lock, za tento naboj Shimano XT FH-M8000 CL zadný náboj 32 dier?
Dobrý deň,
pokiaľ máte zadný náboj 12x142 mm, tak to nebude sedieť XT je len 9x135 mm.
Dobrý deň potreboval by som pomôcť hľadám náboj na 8rychlostnu kazetu s kotucovou brzdou a možnosťou nasadiť pegy viete niejako poradiť?
Dobrý deň, s takým som sa teda ešte nestretol, všetky 8sp. MTB náboje máme u nás na E-shope ale či sa tam dajú nasadiť pegy ozaj netuším.
Prípadne niejako upraviť náboj (vymeniť os) sa dá?
Dobrý deň,
náboj nie je prestavbový, iná os sa nedá použiť.
Zdravím, chcem sa informovať chcel by som vymeniť môj zadný náboj: Novatec D142SB 12x142 za tento typ, myslíte že bude sedieť? Ďakujem
Zdravím,
náboj nebude sedieť, nakoľko je určený pre osku 9 x 135 mm a ty máš pevnú osku 12 x 142 mm.
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné tento náboj použiť ako náhradu za náboj Shimano FH-M3050 CL. Radenie mám 2x10. Ďakujem
Dobrý deň,
Pokiaľ máte 32 dierovú verziu tak náboj môžete použiť ako náhradu.
zdravim,
je mozne pouzit teno naboj ako nahradu SHIMANO FH-RM35 ? kazeta SHIMANO CS-HG500 11-34T 10SPD.
dakujem za odpoved.
Dobrý deň,
kazeta Vám bude sedieť, ale Váš pôvodný náboj má 36 dier a tento má 32 dier.
Dobry den,ked si u vas objednam tento naboj a vhodny rafik, viete mi odporucit vhodne spice a nipple pripadne zapliect koleso?
Dobrý deň,
Špice a niple Vám vieme odporúčiť a ich vhodnú dĺžku vieme vypočítať ak si dáte u nás vypliesť koleso (servisný poplatok 20 EUR). V prípade záujmu napíšte na [email protected]
Zdravim.mam tento naboj FH-RM35 QR a chcel by som ho vymenit za tento XTckovy.otazocka.bude sediet obe su 32 dierove.dik
Zdravím,
pokiaľ máte pôvodný náboj na klasický QR upinák a kotúč CL, náboj XT bude sedieť.
Dobry den,
prosím Vás, aké náhradné diely/súciastky sú dostupné k tomuto komponentu?
Dakujem za odpoved!
Dobrý deň,
Ktoré potrebujete? https://si.shimano.com/api/publish/storage/pdf/en/ev/FH-M8000/EV-FH-M8000-3866.pdf Preveríme následne dostupnosť jednotlivých dielov.
Dobry den,
potreboval by som také náhradné diely, ktoré zvykli najcastejsie opotrebovávat sa. Ktoré by som mal zaobstarávat? Poprosím odkaz ku suciastkam.
Dakujem pekne!
Dobrý deň,
pri správnej starostlivosti o Shimano náboje, najmä o kónusy a orech, je ich životnosť naozaj vysoká, záleží aj od štýlu jazdy, resp. typu bicykla, kazety a pod.
Všetky aktuálne dostupné náhradné diely nájdete tu - https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/strana-1 - či už spomínané kónusy alebo orechy, taktiež aj samostatné venčeky alebo osky. Väčšinou však zháňame všetky potrebné servisné diely individuálne, nie je to častou požiadavkou našich zákazníkov, tak množstvo vecí naskladnených nie je, ale vieme ich dodať od dodávateľov - upozorním len však, že aktuálne je situácia so Shimano komponentami celosvetovo na horšej úrovni, dostupnosť je rádovo niekoľko týždňov.
Ak máte záujem o akýkoľvek konkrétny servisný diel, tak tak ako písal kolega - kľudne napíšte o čo by ste mali záujem a preveríme to u našich dodávateľov.
Prajem pekný deň.
Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved !
Dobrý deň,
Aký orech z Vašej ponuky by bol vhodný na tento náboj, používam 10 stupnovú kazetu.
Dobrý deň,
potrebný bude nasledovný orech - https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/shimano-orech-naboja-fhm770-775-785-m8000.html?preview
Dobrý deň chcem sa informovať ci možem výmeniť nabojFH-M435 za Shimano XT FH-M8000 CL .Ďakujem.
Dobrý deň,
Áno nie je problém, aktuálny náboj môžete zameniť za XT M8000
Dobrý deň, pasoval by tento naboj na bicykel scott scale 970 2018? Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,
Náboj bude do rámu sedieť.
Dobrý deň,
Je možné tento náboj použiť namiesto fh tx505, 32d, old135. Ďakujem.
Dobrý deň,
Áno náboj je možné použiť namiesto FH-TX505
Prosím vás niečo takéto ale na 6 dierovy kotuc a klasický rýchlo upinak dakujem
Dobrý deň
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/force-team-2x1-ru-zadny-naboj-32-dier-cierny.html
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/shimano-naboj-zadny-tx506-36d-ru-8-9-10-k-cierny-6-dier-kotuc.html
Dobrý deň,bude mi pasovať na tento náboj 12 speed kazeta 11-50 zubov? Ďakujem
ano, kazeta musí byť určená na "klasický orech"
Dobrý deň
pre akú dĺžku rýchloupínaku je tento náboj?? 168 ale 173mm
Dobry den,
naboj je kompatibilny so 168 aj 173 mm rychloupinakmi - volba zalezi od hrubky ramu v mieste patiek naboja, sirka naboja je vzdy rovnaka (135 mm).
Dobry den, prosim vas ake podlozky a kolko treba pod 9sp shimano kazetu?
Dobrý deň,
náboj je určený aj pre 9-rýchlostnú kazetu, takže podložky by nemali byť potrebné.
Dobry den,
Je mozne osadit sadu s deviatimi pastorkami?
Dakujem
Zdravim, predpokladam, ze pouzitim spravneho poctu podloziek nebude problem s 9 rychlostnou kazetou.
Zdravím koľko bude potrebných podložiek na 9.sp kazetu? Ďakujem za odpoveď.
A sú aj neake podložky v balení s nábojom? Ďakujem
Podľa mňa je možné bez problémov osadiť 9-kovou kazetou. V popise k produktu sa dokonca uvádza "8/9/10/11".
Zdravím, existuje aj varianta na 6-dierové uchytenie kotúča? Díky
a keď nie ešte by som potreboval poradiť nejaký adaptér z CL na 6d, kotúč mám RT86. Ďakujem
Zdravim, naboj nie. Adapter najdete tu - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-adapter-z-centerlock-na-6-dier.html
pozeral som tento ale v popise je, že pre všetky kotúče Shimano so šiestimi skrutkami, okrem XT SM-RT86 a SM-RT76 , nebude tam nejaký problém? Díky
Dobry den, prepacte. To som si vobec neuvedomil. Preveroval som to a nepasuje na vsetky kotuce, ktore su zlozene z dvoch casti.
Chcem sa spýtať či je možné nasadiť na orech 11sp kazetu. ďakujem
Dobrý deň,
11 rýchlostná kazeta bude na orech sedieť.
Pozdravujem, dá sa náboj upraviť na microspline výmenou orecha?
Dobry den,
zial nie, tento naboj moznostou prestavby na Microspline standard nedisponuje.
Da sa tento naboj pouzit ako nahrada ze Deore FM-535 na 9 kolo?
Dobrý deň,
Pokiaľ Vám sedí počet dier 32 tak náboj môžete použiť ako náhradu.
Dobrý deň. Potreboval by som loziska do tohto naboja. Ďakujem
Dobrý deň,
Máme v ponuke:
Pravá strana pod orechom https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/shimano-gulicky-do-predneho-naboja-mtb-predne-3-16.html
Ľavá strana https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/shimano-vencek-s-gulickami-hbm770fhm775-785.html
Bolo by možné nahodiť 12 rýchlostnú kazetu od sunrace? 11-51t
Dobry den,
ano, spominana kazeta (https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-rychlostne/sunrace-cs-mz903-metallic-12-sp-kazeta-11-51z.html) bude sediet.
Prosím chcem sa spytať aká je šírka osi?
Dobrý deň,
Je to štandard rýchloupinák čiže 135mm. 8 rýchlostnú kazetu je možné použiť s podložkami za kazetou.
Este by som sa rad opytal, ci na zadny naboj Shimano XT FH-M8000 CL bude sediet brzdovy kotuc Shimano XT SM-RT81 CL ICE 160 mm.
Dakujem.
Dobrý deň,
Bolo by možné objednať z daného náboja len orech ? Prípadne, aké je označenie orecha na tomto XT náboji?
Ďakujem
Bude tam sedieť kazeta Sram PG-820 8 kolečko
OSTRZEŻENIE
Informacje na temat instalacji, regulacji i wymiany produktów, których nie można znaleźć w instrukcji obsługi, można uzyskać w miejscu zakupu lub u dystrybutora. Instrukcja dla sprzedawców przeznaczona dla profesjonalnych i doświadczonych mechaników rowerowych jest dostępna na naszej stronie internetowej (https://si.shimano.com).
W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy dokładnie przeczytać niniejszą „instrukcję obsługi” przed użyciem, przestrzegać jej w celu prawidłowego użytkowania i przechowywać ją w miejscu, w którym można się do niej odwołać w dowolnym momencie.
Następujące instrukcje muszą być zawsze przestrzegane, aby zapobiec obrażeniom ciała i uszkodzeniom fizycznym urządzeń i otoczenia. Instrukcje są klasyfikowane według stopnia niebezpieczeństwa lub uszkodzenia, które mogą wystąpić w przypadku nieprawidłowego użytkowania produktu.
NIEBEZPIECZEŃSTWO - Nieprzestrzeganie instrukcji spowoduje śmierć lub poważne obrażenia.
OSTRZEŻENIE - Nieprzestrzeganie instrukcji może spowodować śmierć lub poważne obrażenia.
UWAGA - Nieprzestrzeganie instrukcji może spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie fizyczne urządzenia i otoczenia.
OSTRZEŻENIE
- To koło jest wyposażone w piastę z szybkozamykaczem, który ułatwia montaż i demontaż. Nieprawidłowa instalacja tej piasty z szybkozamykaczem (koła) w rowerze może spowodować odłączenie się koła od roweru podczas jazdy, co może skutkować poważnymi obrażeniami ciała.
- Użyj przedniego widelca wyposażonego w mechanizm zabezpieczający koło.
- PRZED UŻYCIEM NALEŻY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ INSTRUKCJE DOTYCZĄCE PIASTY Z SZYBKOZAMYKACZEM ZAMIESZCZONE W INSTRUKCJI OBSŁUGI. W razie pytań należy skontaktować się ze sprzedawcą. NIEPRAWIDŁOWA INSTALACJA PIASTY MOŻE SPOWODOWAĆ POWAŻNE OBRAŻENIA CIAŁA.
- Przed jazdą na rowerze należy sprawdzić, czy koła są bezpiecznie zamocowane. Nieprawidłowe użycie dźwigni szybkozamykacza może spowodować odpadnięcie koła itp. i może prowadzić do poważnych obrażeń w wyniku upadku.
- Jeśli mechanizm szybkozamykacza nie jest używany prawidłowo, koło może odpaść od roweru, co może spowodować poważne obrażenia. Przed użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi mechanizmu szybkozamykacza.
UWAGA
Dźwignię szybkozamykacza należy dokręcać i odkręcać tylko rękami. Do dokręcania dźwigni szybkozamykacza nigdy nie należy używać żadnych narzędzi, np. młotka, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.
Nigdy nie dokręcaj koła do ramy, obracając dźwignię szybkozamykacza tak, jak pokazano na rysunku po prawej stronie. Proste obracanie dźwigni ruchem okrężnym nie spowoduje dokręcenia koła do ramy. Odłączenie koła w wyniku nieprawidłowej instalacji piasty może spowodować poważne obrażenia ciała.
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące wysyłki, płatności, bezpieczeństwa i wiele innych.



Po roku użytkowania i przejechaniu ok. 7000 km oddałem auto do serwisu. Wszystko wygląda dobrze, po czyszczeniu jak nowe. Jak wspomniałem poniżej, nakrętka ma duży luz, ale nie wiem, czy to duży problem. Może to drobna wskazówka, miałem z nią trochę problemów, ale dla tych, którzy się na tym znają, jest to chyba oczywiste - nie rozbieraj piasty, mając po bokach dwa klucze imbusowe. Luzuje się dokładnie z boku, gdzie nie można dosięgnąć kluczem stożkowym Więc potrzebny jest klucz imbusowy i klucz francuski
Automatycznie przetłumaczoneDobry dźwięk, porządne wykonanie, nie mam się do czego przyczepić... czas pokaże, jak trwałe to będzie.
Automatycznie przetłumaczoneEdytuj: po 2 latach i 2 zimach bez żadnego serwisu odkryłem, że moja oś jest zużyta... gdybym po każdej zimie zaglądał do piasty, czyścił ją i nasmarował, na pewno byłoby w porządku
Hub jest niezawodny, w pełni funkcjonalny, tylko trochę cichy. Jeśli rower stoi na bagażniku to słychać wystarczająco dużo, ale podczas jazdy nie tak bardzo.... Może stukanie znika w szumie kół, nie wiem...
Automatycznie przetłumaczonevlad148 - To świetna piasta. Nie można jej nawet porównać ze starą, którą miałem. Po wymianie i przetestowaniu od razu kupiłem przednią. Teraz jest na zupełnie innym poziomie.
Automatycznie przetłumaczoneNajpierw trzeba było go wyregulować, a nowe części dodatkowo nasmarowałem smarem Shimano premium (takim samym jak w piaście). Działa dobrze, a przy tym jest dość cichy.
Automatycznie przetłumaczoneUżywam go od około 3 miesięcy do jazdy po lesie i był kilka razy prany, ale nadal jeździ jak nowy. Dobry produkt za rozsądną cenę.
Automatycznie przetłumaczoneDobra jakość. Dzięki temu ładowaniu dowiedziałem się, że lepiej kupić cały nowy ładunek niż jego część.
Automatycznie przetłumaczone
+1 @szmarko001: "XT minőség, hibátlan. A gyári tourney agyat cseréltem erre, megérte."
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginał
Super, vymenil som ho za stary co bol na stark3. 0 a o poznanie lepsie a krajší zvuk tiež 😄
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginał
Veľmi pekný zvuk, po výmene skutočne zničeného náboja za tento sa cítim ako na novom bajku
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginał
Shimano XT minőség, elvárásoknak megfelel. A gyári tourney agyat cseréltem erre, megérte.
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginałPierwsze podejście na wzniesieniach w terenie i porównanie z piastą bez marki, duża różnica +
Automatycznie przetłumaczoneUwaga na uzależnienie! Po około 500 km od wymiany „musiałem” wymienić także przedni!
Automatycznie przetłumaczone
Koleso sa točí ako perpetumobile, skvelý náboj hneď som si objednal aj predný
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginał
Super váha oproti novatecu. Škoda že nerapká hlasnejšie. Za mňa spokojnosť.
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginałNa razie jest to tylko wplecione w koło, a nie rzucane, czas pokaże.
Automatycznie przetłumaczonePo pół roku jazdy XC nadal jest idealnie. Dla mnie jest OK
Automatycznie przetłumaczone
Szuper, a reteszelés határozottabbnak tűnik.
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginał
S kvlitou som velmi spokojny. Za mna OK.
Przetłumacz za pomocą GooglePokaż oryginałKilka wyjść to bardzo szybki strzał.
Automatycznie przetłumaczone