SKS VELO 55 CROSS zestaw błotników, 26"-29", czarny
Zestaw błotników z tworzywa sztucznego przeznaczonych do opon 26“ - 29". Z uchwytem do ramy roweru. Nadaje się do opon o szerokości 37-62 mm. Dostarczane bez rozpórek.
Rozmiar kół : 26"-29"
Szerokość : 55 mm / 1,95“ - 2,1“
Długość (błotnik przedni, tylny) : 670 mm / 870 mm
| Kolor | czarny |
| Położenie | Zestaw |
| ID produktu | 60721 |
Dobrý deň, v názve je ... pre plášte 26-29", v popise pre 28". Tie 29-tky plášte sú o čosi vyššieho priemeru. Bude tieto blatníky vhodné pre Smart Sam 47-622 / 29x1,75 ? Ďakujem za info.
Dobrý deň,
Použiť ich môžete aj na 29" kolesá, popis sme upravili.
Dobry den,
Dodava sa ku tomu aj drziak (resp. nejaka sada) potrebny na namontovanie blatnikov, alebo ten je potrebny zakupit zvlast? Dakujem
Dobrý deň, áno blatníky sa dodávajú aj s potrebnými súčiastkami.
Mám na krosse nahodené blatníky Velo 42 so vzperami. Budú mi tieto vzpery pasovať aj na Velo 55?
Dobrý deň,
mali by pasovať.
Zdravím, ako si dopadol pri akej šírke plášťov ? ... mám plášte 42-622 a chcem 44-622; blatníky mám Velo Urban 42 a je to natesno; ak dám 44 bude cez hranu; blatníky Velo 55 budú s veľkou rezervou, ale tie vzpery sú predsa len na 42mm max.; ty si nechával tie vzpery pôvodne 42 alebo si ich musel nakoniec meniť ? vďaka za info
Ahoj seifi, nakoniec som do toho nešiel. Skúšal som horské plášte 50-622, ale tie majú na pomery crossu strašne veľký “balón”, takže jedine bez blatníkov. Blatníky 42 som kupoval k novému bicyklu s plášťami 40-622. Teraz dojazdím 45-622 a uvidím. Fakt je, že na nich tie blatníky 42 vcelku fungujú ...
Plánujem prejsť na 50-622 gravel-plášte a k ním blatníky 55, čo by malo byť v pohode
A ešte jedna vec: myslím si, že 42-vzpery nebudú pasovať na blatníky 55. V mieste spoja s blatníkom sú totiž profilované - kopírujú vnútorný profil blatníka a ten rozdiel 13mm tam určite bude cítiť...
na bicykli som mal od novoty Mondial 42-622 (28") a teraz som cez servis zobral 47-622 Smart Sam Plus (s pridanou vrstvou proti defektu, ten je 42 alebo 47), ale to už je 29" a ten plášť mi pod blatník nevošiel. Tak som objednal 44-622 (28") a v pohode. Plášte sedia, za prijateľnú cenu, s reflexným pásikom. Blatníky pôvodné Velo 42. Nebol problem to vymeniť, ale zadný blatník má zospodu výstuhu, spevňujúcu uchytenie nosiča na zadnom kolese. Tak to nechávam zatiaľ tak. Manželka má Cross bez nosiča a blatníky Velo Urban 42, tak jej chcem kúpiť tie Schwalbe 44-622 a nasadiť tieto Velo 55 Cross. Áno, chcem vymeniť aj vzpery. Ďakujem za tvoj čas a hodne zdravia do nového roka prajem.
a ešte ... v popise je, textová časť, že je to pre plášte do 62mm, ale pri šírke blatníka 55mm to môže byť tak, ako je uvedené v tech. časti ... max. šírka 2,1" , čo by mohlo byť tých 53mm ... pozrite sa na to
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące wysyłki, płatności, bezpieczeństwa i wiele innych.

Uważam, że są to najlepsze błotniki, jakie można wybrać do roweru crossowego/trekkingowego lub szutrowego. Albo jakakolwiek inna bajka. Oczywiście, jeśli twój rower ma otwory montażowe na błotniki.
Automatycznie przetłumaczoneMają dobrą cenę, są łatwe w montażu, bardzo trwałe (plastikowe błotniki i metalowe rozpórki), świetnie chronią przed zachlapaniem, mają idealną długość i nie wydają żadnego hałasu (w przeciwieństwie do błotników aluminiowo-metalowych).
Ponadto występują w różnych rozmiarach, więc wybór jest duży. Ja używam wersji 55 mm. Rozmiar opon 622x44 pasuje idealnie. Wypróbowałem je również w rozmiarze 622x47 (schwalbe marathon plus tour) i już wtedy były na granicy wytrzymałości. Wzór bieżnika może pasować lepiej, ale najbardziej polecam wersję 55 mm dla opon do rozmiaru 622x44/45.
Zdecydowanie polecam również zakup rozpórek. Przypuszczam, że można je zamontować w rowerze bez amortyzatorów, ale na pewno nie będą trzymać go mocno, a podczas jazdy po nierównym terenie będą uderzać w koła. Do tych błotników można również zakupić różne części zamienne. Na przykład również. tuleje montażowe, których kiedyś używałem, gdy nie masz otworów montażowych w widelcu lub w jakiś sposób nie udało Ci się go zamontować. A błotniki trzymały się tak, jakby były przyspawane.
Dodam jeszcze parę słów o długości błotników. Wspomniałem wyżej, że są po prostu idealne. Osobiście wolałbym nieco dłuższy przedni błotnik, a tylny mógłby być dłuższy w kierunku tarczy łańcuchowej. Dzięki temu woda nie będzie chlapać Ci na stopy, a ochrona będzie najwyższej jakości.
Ale nie uważam tego za dużą wadę. Można to bardzo łatwo rozwiązać samodzielnie stosując fartuch. Zarówno zakupione, jak i zrobione własnoręcznie. A nawet rękawiczki będą świetną opcją. Polecam tę zmianę, jeśli na przykład dojeżdżasz do pracy. do pracy. Twoje stopy będą suche, a buty czyste. ?
Świetnie sprawdzają się z oponami 622-50 w rowerze crossowym, oczywiście z amortyzatorami typu SKS
Automatycznie przetłumaczoneDobre błotniki, kupiłem oryginalne. rozpórki oferowane tutaj. Wszystko w porządku.
Automatycznie przetłumaczoneJeszcze nie mieli dużo deszczu. Popełniłem błąd, nie zauważając, że mam inne mocowanie tylnego błotnika niż fabryczne. Montaż jest wtedy możliwy za pomocą dołączonej plastikowej śruby/wkładki (nie wiem… nie do końca to zrozumiałem) i wywiercenia otworu w błotniku lub dokupienia osobnego mocowania. Polecam zakup mocowania – opcja wiercenia u mnie nie zadziałała.
Automatycznie przetłumaczoneKształt pasuje ładnie po złożeniu, może zaakceptuję krótsze amortyzatory na przednim kole (może je skrócę).
Jeśli chodzi o ochronę - zdecydowanie lepsza niż bez nich, chociaż trochę odczułem upadki. Ale nie ma pasków sportowych na środku korpusu
Mam koła 28x1,5 (40-622, 700x38C) – błotniki je zakryją. Pomieszczą też szersze opony, ale deklarowane 62 mm prawdopodobnie nie (może jakieś slick'e).